m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

VIII NOC Z ANDERSENEM

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie. To święto ma skierować naszą uwagę na zawartość biblioteczki naszych dzieci oraz wspierać czytelnictwo wśród najmłodszych, dlatego też w Szkole Podstawowej w Bąkowicach zorganizowaliśmy wystawę „Moja ulubiona książka”, gdzie każdy z uczniów mógł się pochwalić wybraną książką. Wystawę i niezwykle zróżnicowane i interesujące propozycje dzieci można było podziwiać na korytarzu szkolnym od 1 do 8 kwietnia.

Kolejną atrakcją związaną z tym świętem była zorganizowana w Szkole Podstawowej w Bąkowicach „Noc z Andersenem”. Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku uczy je myślenia, rozwija język, pamięć, wyobraźnię, buduje i umacnia więź pomiędzy nim a jego rodzicem. Zapewnia też dziecku emocjonalny rozwój, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka. W projekcie „Noc z Andersenem”, zapoczątkowanym w 2000 roku w czeskich bibliotekach, nasza szkoła bierze udział od roku 2009, organizując jedno z największych i najatrakcyjniejszych nocnych spotkań dla dzieci, którego motywem przewodnim są bajki i baśnie. Impreza rozpoczęła się od powitania i zakwaterowania uczestników w sali gimnastycznej szkoły. Następnie wspólnie zjedliśmy pyszną kolację przygotowaną przez dziewczyny z szóstej klasy.

 

Po kolacji rozpoczęliśmy wielkie czytanie baśni. Ponieważ w tym roku nasza szkoła realizuje całoroczny program proczytelniczy, więc tej nocy z Andersem baśnie i bajki czytali chętni uczniowie. W przerwie, o północy, dostarczono smaczną pizzę z „Restauracji Świerczów”. Po zakończeniu czytania rozpoczęły się seanse filmowe, również baśni Andersena. Podsumowaniem atrakcji były jeszcze długie nocne rozmowy, które sprawiły, że zasnęliśmy blisko czwartej godziny.

Rano, po uporządkowaniu sali, zjedliśmy wspólne śniadanie przygotowane przez dziewczęta ze starszych klas. Niewyspani, ale z uśmiechami na twarzach i z zamiarem powtórzenia tej imprezy w przyszłym roku rozeszliśmy się do domów.

Dziękujemy Wszystkim, którzy poświęcili swój czas i wsparli nas w tym działaniu. Dziękujemy Panu Jarosławowi Żołnowskiemu – „Restauracja Świerczów” za ufundowanie pysznej pizzy.

Renata Boduch

 

 

wstecz